Především jsme tým. Tým kamarádů a přátel, kteří chtějí dělat něco opomíjeného a užitečného. Jak se nám poštěstilo začít s těmito službami Vám prozradím v následujících řádcích…

Několik posledních let se mi díky spolupráci s jednou firmou naskytla možnost pomoci vyřešit podporu s produktem pro velice aktivního člověka. Mělo to háček. Dotyčný, jak se ukázalo, byl neslyšící.

Tím, že jsem nějakou dobu komunikoval s neslyšícím a “vyslechl” jeho názory a “stížnosti”, jsem si uvědomil, že takových úžasných a hlavně pracovitých lidí, kteří neslyší, nebo jsou nedoslýchaví, je mnohem více. Kromě jiného jsem vycítil, že je to způsob, jak trochu usnadnit těmto přátelům některé věci i v jejich podnikání a podpoře.

A co že jsem udělal? Začal jsem se zajímat o podporu pro neslyšící v oblasti videa a audia. Ve výsledku tak postupně v 90ti procentech případů doplňuji videa o titulky pro neslyšící a chystám plně spustit i podporu formou tlumočníka v obraze videa. (Následně i podporu pro nevidomé na které se pracuje!)

Pravděpodobně jsem jediný, kdo postupně automaticky doplňuje svá videa o takovouto podporu a přátelé z řad neslyšících jsou opravdu vděčni. Nejedná se jenom o běžná videa z mé produkce, ale díky mému vysílání v oblasti internetové komunikace a školení na toto téma titulkuji automaticky i případné videonávody a školení, včetně samotných prezentací.

Tato činnost je samozřejmě v nabídce i mých firemních klientů, kteří se ptají na detaily a vážně zvažují výrobu speciálních videí s touto podporou.

Jelikož mé podnikání a záliba v jednom dává přednost jednotlivcům a ne agenturám, které převážnou většinu uhrazených financí ponechají na svých účtech, jsem raději, když se mi sám nabídne někdo, kdo by tuto podporu chtěl dělat a zajímá se o tuto problematiku. Takováto spolupráce je tak přínosná pro všechny strany a vznikají nová přátelství i při podnikání.

Chcete se přidat do týmu? Jste vítání! Stačí nás kontaktovat!

V roce 2016 jsem se rozhodl spustit samostatný web, kde služby v oblasti titulkování poskytuji se svým týmem… na něm se právě nacházíte a děkuji všem, kdo sdílí naše příspěvky i služby mezi přáteli!

Za tým TitulkyProNeslysici.cz – Jaroslav Smékal

Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
LinkedIn