Vernisáž

…patří do prestižních událostí. Nejenom, že je navštěvována i VIP osobnostmi, ale je to většinou úzce zaměřená forma propagace. Je jedno, zda se prezentuje fotograf, malíř, nebo nějaká osobnost.

U videí z těchto událostí se ve velké míře využívá mluveného slova řečníka, nebo samotného autora. Jelikož dané mluvené slovo bývá delší, je výrobci videa dosti často využitá možnost překrýt po krátké chvíli záběr mluvící osoby a nahradit ho záběry na dané umění, kupříkladu na fotografie rozvěšené v dané galerii apod…

Doplňkový komentář je využíván většinou jako doplněk k záběrům, kde není dostupné vhodné mluvené slovo, nebo jde o záběry přípitku, autogramiády a mnohé další, které nebylo možné anebo vhodné použít v průběhu hlavní části videa.

Následující video je sestřih ze skutečné vernisáže, kde doplňkový komentář nebyl potřeba a jde tedy o titulky mluveného slova daných osobností.

Mimochodem, následující video je celé natočeno mobilním telefonem. Máte zde i praktickou ukázku titulkování videa natočeného jedním z dnešních mobilních zařízení.

Poznámka: Pokud se Vám titulky nezobrazí, zapnete je v pravém dolním rohu videa!