Offline kurzy

…jsou velmi často oblíbeným způsobem propagace lektora nebo pořadatele. Možná i Vy pořádáte nějaké kurzy, kde se využívají Vaše produkty, či služby při výuce. U většiny zpracovávaných videí dochází při střihu k udržení pozornosti formou překrytí záběru mluvící osoby dalšími detaily, nebo mluvící osoba odejde ze záběru a máme k dispozici pouze zvuk, který je nutné doplnit vhodnými záběry.

Jediným způsobem je doplnit video podporou. V našem případě se soustředíme prioritně na doplnění titulků. V následujícím videu jsou některé části mluvící osoby překryty detaily výrobků, nebo záběry na ostatní účastníky kurzu. Při zpracování videa se tak podařilo opravit drobnou chybu v obraze natočeného videa. Došlo tak k profesionální úpravě videa a bez této běžně neveřejné informace to žádný z diváků ani neví. Překrytí záběru má za následek ztrátu “přímého kontaktu” s mluvící osobou nutnou pro odezírání.

Nicméně opět je tu skutečnost, že i osoby, které umí odezírat, nemají možnost tuto schopnost využít. Nesmíme však zapomenout, že odezírat ze rtů neumí každý a titulkování celého videa, případně i vložení tlumočníka přímo do videa je vhodným řešením i pro začínající neslyšící.

Poznámka: Pokud se Vám titulky nezobrazí, zapnete je v pravém dolním rohu videa!